Gastgezinnen gezocht

Geschreven door uit het Kerkblad op . Gepost in Actueel

Laatste gastgezinnen gezocht project Tsjernobyl-kinderen

logo-tsjernobylkinderenlunteren 9Op dit moment is de St. Tsjernobylkinderen Lunteren weer actief bezig met de voorbereidingen voor de komst van een groep kinderen uit het Tsjernobyl-rampgebied. In de periode van 3 maart tot 23 april 2018 hoopt deze groep van ongeveer 24 kinderen in Lunterse gastgezinnen te verblijven. Er reist ook een Russische leerkracht mee, die tijdens het verblijf in Nederland de kinderen lesgeeft. Zowel voor de kinderen als de leerkracht, is het vaak een onvergetelijke reis. Voor elk kind hebben we op dit moment een gastgezin gevonden. We missen alleen nog 2 reserve gastgezinnen. Dit houdt in dat als er tussen nu en tot aan het eind van het project een gastgezin uitvalt door bijzondere omstandigheden, we een beroep kunnen doen op de reserve gastgezinnen. Is er tijdens het project de vraag voor kortere opvang van een Russisch kind dan wordt dit meestal onderling of met de stuurgroep opgevangen. Onze vraag is of er misschien onder u iemand is die reserve gastgezin zou willen zijn? Tot laatst toe blijft het onzeker of er dan wel/niet een beroep op u gedaan wordt. Een niet alledaagse positie maar we hebben echt reserve gastgezinnen nodig.

Daarnaast zijn we nog op zoek naar een gastgezin voor de leerkracht! De Wit-Russische leerkracht werkt op de normale schooldagen op basisschool De Bron. Daar is zij verantwoordelijk voor het te geven onderwijs aan de Wit-Russische kinderen. De wijze van communiceren is afhankelijk van de opleiding van de leerkracht. Soms spreekt een leerkracht een klein beetje Engels of Duits, maar het kan ook gebeuren dat men alleen (Wit-)Russisch spreekt. Uit de praktijk blijkt echter dat in de loop van de tijd het communiceren steeds makkelijker verloopt. Daarnaast kan er altijd een beroep gedaan worden op meerdere tolken. Afhankelijk van uw woonadres kan de leerkracht zich zelfstandig lopend of per fiets binnen het dorp verplaatsen. Voor de leerkracht is een eigen slaapkamer een voorwaarde. Alles wat daarnaast aan extra ruimten aangeboden kan worden, is meegenomen, maar is geen vereiste! Voor meer informatie kunt u een email sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  of contact opnemen met de gastoudercommissie. Gerda Kool en Rita Codee staan u graag te woord. Vanuit onze gemeente zijn John en Gerita Veldhuizen contactpersoon, ook via hen kunt u contact leggen met de stichting. Ook kunt u terecht op onze website www.tsjernobylkinderenlunteren.nl  of op onze Facebookpagina of mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. .
Met vriendelijke groet,

Stichting Tsjernobylkinderen Lunteren